این روزها هر شخصی در اینستاگرام وارد شده و ساعاتی از روز را در این پلتفورم می‌گذارند. طبق آمار سازمان مقررات رادیویی در پایان سال 97، تعداد کاربران اینترنت در ایران ۷۴ میلیون و ۵۱۸ هزار اعلام‌شده است. وب‌سایت استاتیستا نیز در بررسی‌های خود تعداد کاربران ایرانی اینستاگرام را حدود ۲۴ میلیون نفر اعلام کرده، به عبارتی 3% از جمعیت ایران در اینستاگرام در حال فعالیت هستند. اگر کمی بیشتر به محیط اطراف خود نگاه کنیم، امروزه این آمار بسیار بیشتر از گذشته است و کمتر کسی است که اوقاتی از روز را در اینستاگرام نگذارند. با توجه به این موضوع هر کسب‌وکاری برای اینکه بتواند بیشتر دیده شود، باید از این اپلیکیشن محبوب بهره بگیرد. سؤالی که در اینجا پیش می‌آید این است که چگونه می‌توان در اینستاگرام بیشتر دیده شد؟ چطور از بین ده‌ها شاید هم صدها رقیب خود دیده شویم؟ بهترین شیوه برای اینکه بتوانید از بین رقبای خود پیشی بگیرید، این است که مدیریت اینستاگرام بهره ببرید. مدیریت اینستاگرام شرایط ایده آلی را برای کسب‌وکار شما فراهم کرده و باعث بیشتر دیده شدن شما در دنیای آنلاین می‌شود.

در ادامه به شما نشان می‌دهیم که چگونه با مدیریت اینستاگرام بیشتر دیده شوید.

مدیریت اینستاگرام
مدیریت اینستاگرام
مدیریت اینستاگرام

بخش های مدیریت اینستاگرام

تولید محتوای جذاب

تولید محتوا نقش بسیار زیادی در افزایش فالور دارد. برای مثال تصور کنید که شخصی در زمینه دکوراسیون مشغول به کار است. اگر این شخص صرفاً مطالب تخصصی بگذارد، شاید کمتر مورد توجه کاربران قرار بگیرد. این در حالی است که اگر از محتواهای عمومی‌تر مانند انواع نمونه دکوراسیون، بیفور افترهای دکوراسیون، نکات مهم طراحی و … استفاده کند، قطعاً بازدهی بسیار بیشتری خواهد داشت. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید تولید محتوای هدفمند، نقش بسیار مهمی در دیده شدن شما دارد. در بخش مدیریت اینستاگرام با توجه به نوع بیزینس شما بهترین و کاربرپسندترین نوع محتوا تولید می‌شود.

پاسخ‌گویی به کاربران

اینستاگرام بهترین اپلیکیشن برای افزایش و بهبود تعامل با کاربر است. شما می‌توانید به‌آسانی با دیگر افراد ارتباط برقرار کنید. اما نکته‌ای که در این رابطه وجود دارد این است که پاسخ‌دهی به کاربران امری بسیار زمان‌بر و سخت است. توجه داشته باشید که کاربران همواره خواهان پاسخ‌دهی سریع از جانب شما هستند. در مدیریت اینستاگرام به نحوی با کاربر ارتباط برقرار می‌شود که کاربر به مشتری وفادار شما تبدیل گردد.

بررسی و آنالیز رقبا

آمار مشارکت مردم در اینستاگرام به قدری زیاد است که هر شخصی در هر صنفی دارای رقبای بسیاری است. یکی از مهم‌ترین وظایف مدیریت اینستاگرام این است که رقبای شما را به خوبی تحلیل کند و نقاط قوت و ضعف آنها را به‌درستی پیدا کند. در این شرایط می‌توان به بهترین شکل پست طراحی و تولید کرد.

انتخاب بهترین هشتگ ها

برخی فکر می‌کنند تنها با گذاشتن هشتگ های زیاد و معروف می‌توانند ورودی بیشتری دریافت کنند. در این شرایط باید به شما بگویم که هشتگ گذاری یکی از مهم‌ترین ورودی‌های صفحه شما است که کاربران هدفمند از این طریق می‌توانند با صفحه شما آشنا شوند. تیم آتوس وب با آنالیز رفتار کاربر بهترین هشتگ ها را انتخاب کرده و در تعداد مشخصی در پست و استوری درج می‌کند.

تعیین استراتژی درج پست و استوری

حتی اگر طراحی و محتوای پست به بهترین شکل باشد، درصورتی‌که در زمان نامناسبی درج شوند نتیجه مثبتی نخواهند داشت. با توجه به این موضوع، تیم مدیریت اینستاگرام بهترین زمان را برای تعیین زمان پست و استوری انتخاب کرده و درج می‌کنند.

طراحی قالب و ساختار پیج

قالب پیج امضای کسب‌وکار شما خواهد بود! تیم مدیریت اینستاگرام با بررسی نوع محتوای شما، بهترین قالب را طراحی می‌کند. توجه داشته باشید که صفحه اینستاگرام شما همچون یک ویترین است و درصورتی‌که طراحی زیبایی داشته باشد، می‌تواند به بهترین شکل کسب‌وکار شما را به کاربر معرفی کند.

وظایف تیم مدیریت اینستاگرام

  • حذف کامنت های نامناسب
  • درج هشتگ های مرتبط با پست
  • پاسخ به کامنت و دایرکت های پیج
  • درج ویدئو در بخش IGTV اینستاگرام
  • آپلود پست و استوری به‌صورت نامنظم
  • حفظ امنیت پیج و جلوگیری از هک شدن آن
  • نوشتن کپشن مناسب با محتوای تصویری تولیدشده
  • تعیین استراتژی برای افزایش لایک و کامنت
  • برگزاری جلسات مشاوره و راهنمای کارفرما
  • مذاکره با اینفلوئنسرهای اینستاگرام برای درج تبلیغات صفحه شما

اعتماد به تیم مدیریت اینستاگرام

آیا به تیم مدیریت اینستاگرام اعتماد کنیم؟

این سؤالی است که برای هر شخصی ممکن است پیش بیاید. جواب این سؤال به‌طورقطع بله است. زمانی که شما مدیریت پیج خود را به دست یک تیم حرفه‌ای و یک شرکت معتبر بسپارید، هیچ‌گونه نگرانی نخواهید داشت. شرکت‌های معتبر دیجیتال مارکتینگ پیش از اینکه مدیریت پیج شما را به عهده بگیرند، قرارداد مشخصی در این زمینه نوشته و امضا می‌کنند. این قرارداد معتبر بوده و شما می‌توانید با خیالی آسوده پیج خود را شرکت بسپارید.

هر شرکتی پکیج خاصی را برای اینستاگرام در نظر می‌گیرد. با توجه به نوع پکیج تعرفه خاصی، مشخص می‌شود. علاوه بر این، نوع چیدمان و ساختار هر پکیج در هر شرکتی متفاوت است. برای مثال برخی تنها محتوای دریافتی از مشتری را در یک قالب زیبا درج می‌کنند؛ اما برخی با توجه به نوع کسب‌وکار مشتری، برای هر نوع محتوایی، طرح خاصی را در نظر می‌گیرند. در رابطه با محتوا نیز نوع آن، در قیمت اثر می‌گذارد. برای مثال اگر محتوا به‌صورت ویدئو موشن باشد، قطعاً قیمت بالاتری نسبت به طراحی ویدئوهای معمولی دارد. تیم مدیریت اینستاگرام آتوس وب چهار نوع پکیچ حرفه‌ای ارائه می‌دهد. هر کدام از پکیج‌های این مجموعه انواع محتوا اعم از محتوای ویدئویی، اینفوگرافیک و … شامل می‌شود. علاوه بر این برای بهبود تعامل با کاربر و افزایش مشارکت در پکیج، استراتژی‌های مناسبی ارائه می‌دهد.

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان

قبل از انجام هرکاری در زمینه طراحی سایت از مشاوره رایگان گروه آتوس استفاده کنید !!!