ورد‌پرس بهتر است یا جوملا؟

ورد‌پرس بهتر است یا جوملا

ورد‌پرس بهتر است یا جوملا؟

وردپرس بهتر است یا جوملا وردپرس و جوملا هردو سیستم مدیریت محتوایی هستند که در وضعیت مناسبی از نظر وجود منابع مناسب و پشتیبانی، امکان سفارشی سازی گسترده و راحتی به هنگام کار با آن‌ها، در سطح جهانی هستند. همین موضوع کافی است برای اینکه این دو سیستم به رقابت با هم دیگر بپردازند و برای همه این سوال را ایجاد می‌کنند که، وردپرس بهتر است یا جوملا؟!
جواب این سوال با توجه به آماری به مردم ثابت شده است. بر اساس این آمار که از سوی وبسایت‌های معروف منتشر شده است، وردپرس در صدر جدول قرار دارد و کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند و به همین صورت با توجه به این آمار می‌توان بی هیچ درنگی از روی تعداد کاربران هر سیستم متوجه شد که وردپرس محبوب‌تر و صدرنشین نمودار مقایسه وردپرس و جوملا است.

وردپرس بهتر سات یا جوملاوردپرس بهتر است یا جوملا : مزایا و معایب وردپرس و جوملا

مزایای وردپرس:
۱) برای کاربران، وردپرس سیستمی بسیار آسان و راحت است که محبوبیت زیادی بخاطر این ویژگی پیدا کرده و برای افراد به خصوص کسانی که به تازگی با برنامه نویسی و طراحی سایت آشنا شده‌اند و علم چندانی از آن ندارند، بسیار مورد استفاده و کاربردی است.
۲) در این قسمت موردی ذکر می‌شود که یک ویژگی مثبت است و بسیار کارآمد می باشد. وردپرس یک ویژگی خوب دارد و آن این است که در وردپرس شما می‌توانید دو نوع پست داشته باشید یکی از آن‌ها مقالات وبلاگی و دیگری صفحات اینستا. در حالی که جوملا فقط و فقط یک نوع مقاله می‌توانید داشته باشید و آن را دسته بندی کنید.
۳) وردپرس قابلیت توسعه بیشتری نسبت به جوملا دارد. در وردپرس، قالب‌ها و افزونه‌های زیادی وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها وبسایت خود را توسعه ‌دهید.
۴) جامعه کاربران وردپرس، جامعه‌ای بسیار وسیع و بزرگی است که شما می‌توانید انواع منابع آموزشی گسترده‌ای‌ را در رابطه با وردپرس پیدا کنید.
۵) هزینه‌ی کم برای پیاده کردن یک سایت در وردپرس، دلیل دیگری برای افزایش کاربران آن است.

وردپرس بهتر سات یا جوملامزایای جوملا:
۱) در جوملا می‌توانید با تسلط بسیار بر روی کاربران سایت نظارت کنید و آن‌ها را مدیریت کنید. سیستم مدیریت جوملا سیستمی بسیار پیشرفته‌ای برای کاربران است.
۲) انعطاف پذیری جوملا در انواع محتواها بخاطر اجزا و ماژول‌هایی که جوملا دارد زیاد است و می‌توان با آن انعطاف بیشتری در نمایش انواع محتوا پیدا کنید.
۳) در وردپرس باید یک افزونه به صورت جداگانه نصب کنید ولی در جوملا دارای پشتیبانی چند زبانه در هسته خود است و این کار را آسان‌تر کرده است.
۴) برای نمایش محتواها، جوملا این امکان را به شما می‌دهد که از انواع قالب‌های مختلف به صورت همزمان استفاده کنید.

وردپرس بهتر است یا جوملا : نکاتی برای بررسی تخصصی وردپرس و جوملا

نکته اول این است که هیچ یک از سیستم‌های تولید محتوا را نمی‌توان به عنوان یک نرم‌افزار در نظر گرفت و این نکته تنها برای سیستم محتوای وردپرس و جوملا صدق نمی‌کند. زیرا در زمانی که این سیستم‌های مدیریت محتوا بر روی وب سرور نصب می‌شوند مفسرهای پایگاه داده در حال آغاز کار خود هستند و در آخر یک سایت در خروجی برای ما نمایش داده خواهد شد و همانطور که می‌دانید وب سرور از یک شرکت شخص ثالث که آن را به عنوان هاست تهیه می‌کنید و آن موارد مورد نیاز برای افتتاح یک سایت را در اختیار شما قرار خواهد داد.

نکته دوم که باید برایتان توضیح بدیم این است که برای استفاده از وردپرس و یا جوملا باید از هاست مناسبی استفاده کنید تا بتواند برای شما پاسخگویی مناسب باشد و نیاز‌های شما را بر اساس نکاتی مانند میزان ترافیک و سرعت پردازش اطلاعات شما برآورده کند.
به این منظور شما می‌توانید با استفاده از مقاله‌های در رابطه با این موضوع که یک هاست عالی چه ویژگی‌هایی دارد، این نوع هاست‌ها را تشخیص دهید.

سومین نکته و آخرین نکته این است که در این مقاله قرار بر این است که ما برای شما تعاریفی را داشته باشیم تا به شما کمک کند که بتوانید به پاسخ این سوال که وردپرس بهتر است یا جوملا دست یابید. ما در اینجا طبق چند بخش به شما کمک میکنیم تا تصمیم درستی بگیرید. این بخش‌ها که به شما این امکان را می‌دهند تا شما بهترین گزینه را انتخاب کنید عبارت‌اند از:

بهینه سازی وردپرس و جوملا برای موتورهای جستجو
مقایسه امنیت وردپرس و جوملا
میزان پتانسیل در سفارشی سازی وردپرس و جوملا
میزان پتانسیل در مدیریت و کنترل محتوا مقایسه‌ی وردپرس و جوملا

امنیت اینستاگرام

پیشنهاد آتوس : چگونه امنیت اینستاگرام را بالا ببریم؟ 100% تضمینی و رایگان

وردپرس بهتر است یا جوملا: توضیح بخش اول

ما در اینجا می‌خواهیم بخش اول این پروسه را برای شما جمع‌آوری کنیم و اطلاعاتی به شما بدهیم.

بخش اول مقایسه بهینه سازی جوملا و وردپرس برای موتورهای جستجو

از جمله دلایلی که در کسب موفقیت بالا و معروفیت بسیار سایت شما دست دارد، بهینه سازی و افزایش میزان سئوی سایت است که به این دلیل از دسته‌ی مسائل مهم به شمار می‌آید. از دلایلی که این بخش در موفقیت و محبوبیت سایت شما این دخیل است، دریافت کاربران بیشتر از موتورهای جستجویی است که واقعا به دنبال مطالب شما هستند تا از مطالب مفیدی که ارائه می‌دهید استفاده کنند و
سودی هم به شما و هم به خودشان داده باشند.

وردپرس بهتر است یا جوملا: سرمایه‌گذاری بر روی کدام به صرفه‌تر است؟
وب‌سایت‌های مختلف به خصوص سایت‌های تولید محتوا نیاز به سرمایه‌گذاری مناسبی دارد تا بازخورد‌های مناسب را بتواند از آن کسب کند. سرمایه‌گذاری بر روی سایت‌ها به دو شیوه اجرا می‌شود که عبارت‌اند از:
سرمایه‌گذاری مستقیم
سرمایه‌گذاری غیر مستقیم

وردپرس بهتر سات یا جوملا

در اولین شیوه سرمایه‌گذاری این اتفاق صورت می‌گیرد: روند این شیوه باید با تبلیغات اجرا شود و برای این کار ما نیاز داریم که در‌حالی که به صورت مادام العمری به فعالیت خود می‌پردازیم، آن را هم تأمین کنیم تا نمونه‌هایی از مشتریان که در کار سرمایه‌گذاری بر روی تبلیغات در سایت‌ها و فروم‌ها هستند.
در شیوه دوم که برای ما حائز اهمیت است و بسیار مهم به صورت غیر مستقیم از طریق موتورهای جستجو صورت خواهد گرفت، آن‌هم به این دلیل که روش فعالیت ما به صورتی است که در این نوع سرمایه‌گذاری تمرکز بر روی رفتار موتورهای جستجو است و کاربرانی که از این شیوه وارد وب‌سایت و کسب و کار ما می‌شوند و به طور یقین مشتری واقعی و بالقوه ما خواهند بود. از طرفی هم در این نوع سرمایه‌گذاری ما نیازی نداریم که هزینه‌های زیادی پرداخت کنیم.

سوالی که برای ما پیش می‌آید این است که سرمایه‌گذاری غیر مستقیم بر روی کدام سیستم بهتر است؟
وردپرس یا جوملا؟

وردپرس بهتر است یا جوملا: سرمایه‌گذاری غیرمستقیم بر روی کدام یک بهتر است؟

اگر شما بخواهید از طریق تبلیغات بازدید کننده جذب کنید و ترافیک خودتان را بالا ببرید درصد کمی از این بازدیدها مشتریهای واقعی برای شما خواهند بود و افراد زیادی مشتری‌های واقعی شما را تشکیل می‌دهند.
بنابر این اصل شما باید سعی در گذاشتن وقت کافی و تمرکز کامل بر روی سئو و بهینه سازی سیستم مدیریت محتوای مناسب گذاشته و حساب ویژه‌ای را باز کنید و مشاهده کنید که کدام یک از سایت سازه‌های وردپرس و جوملا در میزان سئو و بهینه سازی موفق‌تر عمل می‌کند.

وردپرس بهتر است یا جوملا: از نظر امنیت کدام یهتر است وردپرس یا جوملا؟
امنیت جوملا:
۱۷٪ از کسانی که هک شده‌اند برای سایت جو‌ملا بوده‌اند و به نسبت استفاده از سیستم جوملا، به طور تقریبی ۱۳۲٪ بیشتر از آن چیزی که باید بود.
البته با استفاده از این آمارها نمی‌توان گفت که از نظر امنیت کدام یک بهتر اند. وردپرس بهتر است یا جوملا.

وردپرس بهتر سات یا جوملاامنیت وردپرس:
طبق آمار سال ۲۰۱۶ درصد هک شده‌های وردپرس چیزی حدود ۷۳٪ بوده است و تقریبا ۲۵٪ بیشتر از آمار آن موقع بوده است.
با این وجود، طبق داده‌های آماری بدست آمده است به طور واقع امنیت وردپرس از جوملا بیشتر است.

دلایل انتخاب وردپرس به پیشنهاد ما و کاربران چیست؟
بک سیستم مدیریت محتوای کاربر پسند و ویژه برای افرادی که غیر توسعه دهنده هستند.
افتتاح سایتی ایده‌آل بدون هزینه و وقت اضافه.
در صورت رخ دادن هرگونه مشکل با مراجعه به یک منبع رایگان به راحتی می‌توان مشکل را حل کرد.

 

پیشنهاد آتوس :  کلمه کلیدی را چگونه انتخاب کنیم ؟ 

دسته‌بندی نشده

وردپرس بهتر است یا جوملا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *