کلمه کلیدی رو چگونه انتخاب کنیم ؟ مشاوره رایگان

کلمه کلیدی

آموزش تحقیق کلمه کلیدی اصولی

انتخاب صحیح کلمه کلیدی یکی از مهم ترین بخش ها در سئو داخلی است. کلمه کلیدی در واقع به واژگانی گفته می‌شود که کاربر در بخش جستجو می‌نویسد.
برای مثال تصور کنید که شما یک سایت در زمینه آجیل و خشکبار هستید، قطعاً کلمه خرید آجیل می‌تواند یکی از بهترین گزینه ها برای این سایت است.
چراکه مخاطبین آن اغلب با نوشتن “خرید آجیل” در بخش جستجوی سایت به دنبال آجیل و خشکبار مورد نظر خود می‌گردند.

مقاله رو گوش کن لذت ببر

با توجه به این موضوع در صورتی که برای سئو سایت از کلمات کلیدی نامناسبی استفاده کنید، ممکن است تمامی تلاش ها برای بهینه سازی سایت از بین برود.

در ادامه مهم ترین تکنیک ها برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب را برای شما معرفی می‌کنیم.

  • مطالعه کافی در رابطه با کسب و کار خود

هرقدر اطلاعات بیشتری در زمینه کسب و کار خود داشته باشید، قطعاً بهتر می‌توانید مفاهیم و اصلاحات رایج در رابطه با آن را بشناسید.
علاوه بر این هرقدر اطلاعات شما بیشتر شود، می‌توانید ایده های بیشتری بدست بیاورید و در نهایت کلمات کلیدی بسیاری را پیدا کنید.
توجه داشته باشید در صورتی که اطلاعات شما کافی باشد، بهتر می‌توانید خود را جای مخاطب بگذارید و از نیاز ها و خواسته هایش آگاه شوید. با توجه به این موضوع ما به تمامی بیزینس ها توصیه می‌کنیم که پیش از شروع هر کاری در ابتدا اطلاعات شان را کامل تر کنند.

برای افزایش اطلاعات روش ای مختلفی وجود دارد که ما در اینجا سه تا از مهم ترین روش ها را عنوان می‌کنیم:

  • صحبت با کاربران

هر قدر با کاربران بیشتر ارتباط داشته باشید، می‌توانید بیشتر از نیازها و خواسته های آنها آگاه شوید.
سعی کنید در رابطه با بخش های مختلف کارتان از کاربران سؤال بپرسید. جواب های کاربران می‌تواند شما را به یک جمع بندی مناسب نزدیک کند. برای مثال ممکن است بیش از 80% کاربران شما رنگ صورتی را دوست داشته باشند.
بنابراین اگر شما در حوزه لباس فعالیت می‌کنید بهتر است که کلمات کلیدی که در آنها از صورتی استفاده شده نیز بکار ببرید. برای مثال: پیراهن صورتی
خودتان را جای کاربر قرار دهید.
پیش از هر کاری باید خود را به عنوان کاربری که در اینترنت در حال جستجو است قرار دهید و از خودتان بپرسید که از چه کلمات کلیدی برای جستجو استفاده می‌کنید.

  • بررسی عملکرد رقبا

مشاوره رایگان با ما 
رقبا می‌توانند به مسیر فکری شما شکل دهند. در واقع شما می‌توانید با بررسی رقبا به اطلاعات مهم بسیاری دست پیدا کنید.
تعیین اهداف کسب و کار خود
برخی وب‌سایت خود را راه اندازی می‌کنند و بدون داشتن هدف شروع به سئو سایت می‌نمایند! برای مثال شما در حوزه لباس فروش کار می‌کنید اگر مطالبی در رابطه با گلدوزی بنویسید، ممکن است کاربران با ورود به سایت شما در همان ابتدا از سایت خارج شوند.

بیشتر بخوانید : چگونه امنیت اینستاگرام خود را بالا ببریم ؟ 

برای تعیین هدف خود این سؤالات را بپرسید:
موضوع اصلی کسب و کار شما چیست؟
برند شما در چه حوزه ای فعالیت دارد؟
چه اهدافی برای آینده کسب و کار خود دارید؟
بعد از اینکه به تمامی سؤالات خود پاسخ دادید، باید کمبودهای کسب و کار اینترنتی خود را هدف قرار دهید و برای اساس آنها کلمه کلیدی مناسبی را انتخاب نمایید.

  • تهیه یک لیست از موضوعات مرتبط

در این بخش باید اهداف خود را از حالت کلی به جزئی درآورید و آن را به بخش های کوچک‌تر تقسیم نمایید.
برای مثال اگر هدف اصلی شما تنها پوشاک زنانه است باید آن را به بخش های کوچک‌تر مثل لباس های زمستانه یا تابستانه و یا رده سنی خاص و … تقسیم کنید.
سپس در آخر یک لیست از اهدافی که در گوگل رنک بالایی دارند را، مشخص کرده و طبق آنها کلمه کلیدی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

  • بررسی و انتخاب نهایی کلمه کلیدی

اکنون شما باید یک لیست مناسب از کلمات مرتبط با کسب و کارتان را پیدا کنید که بیشترین میزان جستجو را در بین کاربران داشته اند.
توجه داشته باشید که برای انتخاب هر کلمه کلیدی باید بیشترین میزان دقت را داشته باشید چراکه این لیست می‌تواند آینده شما را بسیار تحت تأثیر قرار دهد.
بهره مندی از ابزارهای مربوط به کلمه کلیدی
برخی فکر می‌کنند که بهتر است از همان ابتدا به دنبال ابزارهای کلمات کلیدی بروند. اگر شما هم جز این دسته هستید باید بگوییم بیشتر افرادی که از همان ابتدا از این ابزارها برای تحقیق کلمه کلیدی استفاده می‌کنند، در آینده ممکن است شکست بخورند و به نتیجه ای نرسند. برای بررسی کلمات کلیدی نیز میتوانید از سایت https://keywordtool.io کمک بگیرید .

کلمه کلیدی
علت این مسئله هم این است که افراد نمی‌دانند دقیقاً چه نوع کلمات کلیدی را باید برای سایت خود انتخاب کنند. با توجه به این موضوع بهتر است که بعد از تهیه لیست از این ابزار ها برای بررسی سختی و میزان تکرار این کلمات استفاده کنید.
شما می‌توانید این فرآیند را به آسانی با استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی به سرعت انجام دهید و در کمترین زمان عبارات مورد نظر خود را پیدا کنید.

  • تعیین هدف جستجو

همان‌طور که از نام آن پیداست هدف جستجو به این معنا می‌باشد که یک فرد بر اساس چه هدفی در گوگل شروع به جستجو کند.
با بررسی هدف جستجو شما می‌توانید عملکرد بهتری در روند تعیین کلمه کلیدی داشته باشید.
بررسی و انتخاب کلمه کلیدی طولانی
کلمه کلیدی طولانی یا کلمه کلیدی دم بلند، بیشتر به صورت توضیح دهنده هستند. برای مثال کلمه “شرکت طراحی سایت در تهران” یک کلمه کلیدی طولانی است که توضیحی برای شرکت طراحی سایت می‌دهد. در واقع می‌گوید که این شرکت حتماً در تهران باشد.
کاربران کمتر از کلمات کلیدی طولانی را استفاده می‌کنند و کسب رتبه برای این دسته از عبارت ها اغلب ساده تر از عبارات کلیدی اصلی می‌باشد.

  • آنالیز رفتار رقبا

عملکرد رقبا می‌تواند تأثیر بسیاری بر روی انتخاب های شما داشته باشد. با توجه به این موضوع حتماً کلمات کلیدی که رقبای شما استفاده می‌کنند را با دقت بررسی نمایید.
با بررسی رقبا می‌توانید عبارت های کلیدی که بیشترین سختی را برای دریافت رنک های برتر دارند، شناسایی کنید.
توجه داشته باشید که حتی اگر سایت شما عملکرد بهتری نسبت به رقبا داشته باشد، نباید آنها را دست کم بگیرید چراکه ممکن است پس از مدتی جایگاه شما با آنها عوض شود!
پس در تمامی مراحل کار خود به عملکرد رقبایتان توجه کنید

 

بیشتر بخوانید : افزایش فالوور اینستاگرام | معرفی بهترین روش ها

سئو و بهینه سازی

کلمه کلیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *