بهینه سازی عکس چیست؟آموزش تضمینی سئو و بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی عکس چیست؟

سئو و بهینه سازی تصاویر یکی از اصل‌های مهم برای سایت شما است که اگر رعایت نشود مشکلاتی را برای سایت شما به وجود می‌آورد.
در این مقاله صفر تا صد سئو و بهینه سازی تصاویر آموزش داده می‌شود و شما در انتهای این مقاله به راحتی می‌توانید بدون هیچ مشکلی تصاویر را در سایت خود قرار دهید به طوری که در جذب مخاطب به شما کمک کند و به سئوی سایت شما کمک کنید.

بهینه سازی عکس چیست: هدف از بهینه سازی عکس چیست؟

حجم تصاویری که کیفیت بالایی دارند بسیار زیاد است و وقتی از این نوع عکس‌ها در سایتمان استفاده کنیم موجب می‌شود حجم سایت ما بالا برود و این اتفاق مشکل کند لود شدن سایت را برای ما ایجاد می‌کند.
دیر لود شدن سایت نیز خودش به تنهایی مشکلاتی را به وجود می‌آورد که مربوط سئو سایت ما است. وقتی سئو سایت ما با مشکل مواجه شود کابر اذیت می‌شود و مجبور به ترک سایت ما می‌شود و کاربران سایت ما کاهش میابد.
اگر می‌خواهید بدون افکت کیفیت حجم عکس خود را کاهش دهید، سایت‌هایی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید. نمونه‌ای از این نوع سایت‌ها Tinypng است که ما به شما معرفی می‌کنیم.
طبق گفته‌های ما تا به اینجا حتما متوجه شدید که بهینه سازی تصاویر چیست و چرا ما باید عکس‌هایی که می‌خواهیم در سایت خود قرار دهیم را بهینه سازی کنیم.

مقاله رو گوش کن لذت ببر

مراحل پیش‌رو برای بهینه سازی عکس چیست؟

در‌مرحله اول سعی در استفاده از تصاویر یونیکه داشته باشید. اگر کار با نرم‌افزار‌های فتوشاپ را بلدید و با آن‌ها آشنایی دارید یک ویژگی مثبت است زیرا خودتان می‌توانید تصاویر زیبایی خلق کنید. پس تا می‌توانید از این ویژگی خود استفاده کنید تا به طور کلی هیج ایرادی در کار شما نباشد.
اگر شما به این مهارت تسلط کافی را ندارید تحت هیچ شرایطی از سایت‌های فارسی تصویری را کپی نکنید، بلکه شما می‌توانید به جای استفاده از تصاویر سایت‌های فارسی در گوگل ایمیج سرچ کنید یا از سایت‌های خارجی تصاویر را سیو کنید و از آن‌ها در سایت خود استفاده کنید.
دو مورد سایت که شما می‌توانید در آن‌ها تصاویری مربوط به موضوع مقاله خود بیابید که کپی از سایت‌های فارسی هم نباشد عبارت‌اند از: freepik و flickr. com و….

مرحله دوم تصاویر مرتبط با مطلب مقاله

اگر می‌خواهید از یک سایت دانلود عکس و یا از گوگل ایمیج دانلود کنید حتما به این موضوع توجه داشته باشید که عکس انتخابی شما با مطالب هم‌خوانی داشته باشد و مرتبط با مطلب نوشته شما باشد و یا می‌توانید تصویر مورد نظر را مرتبط با مطالبی که اطراف آن تصویر وجود دارد انتخاب کنید.
حال شاید بپرسید چرا باید حتما عکس مرتبط با مطالب نوشته شده در مقاله باشد باید پاسخ این سوال را اینطور بدهیم که گذاشتن عکس مرتبط موجب می‌شود تا در هر لحظه کاربر وقتی چشمش به تصاویر میفتد مطالب شما را در ذهن خود مرور کند و توجه کاربر بعد از خواندن مطلب به تصویر جلب شود همچنین کاربر بعد از خواندن مطلب با دیدن تصویر کمی استراحت کند و از خسته کننده بودن مطلب جلوگیری شود.

انتخاب نام تصویر

موتور‌های جستجو به دلیل داشتن هوش مصنوعی در سئو سایت شما بسیار هوشمندانه و قوی عمل می‌کنند و برای اینکه ما بتوانیم تصویری که سئو بر روی آن انجام شده را در سایت خود بکار بگیریم باید به تمام نکات توجه کنیم.
حتما باید نام تصویر را به انگلیسی و مرتبط با تصویر انتخاب کنید.
موتورهای جستجو علاوه بر اینکه بر مطالب نظارت دارند و آن‌ها را بررسی می‌کنند، وقتی ما نام عکس را مرتبط با تصویر انتخاب می‌کنیم گوگل متوجه این موضوع که عکس انتخابی ما در رابطه با چه موضوعی است می‌شود و این کار بر روی سئو سایت ما تاثیر بسیار مثبتی دارد.

بهینه سازی تصاویرآموزش بهینه سازی عکس در ووردپرس

استفاده از فرمت مناسب
برای بهینه سازی تصاویر باید از فرمت مناسب استفاده کنید.
در کل برای بهینه سازی تصاویر ۳ فرمت اصلی jpeg ،png و gif وجود دارد که در قسمت ذیل آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

  • تصاویر png
    این تصاویر، تصاویری هستند که می‌توان گفت تمام رنگ‌ها را پشتیبانی می‌کنند و در عمل فشرده سازی کیفیت خود را از دست نمی‌دهند و محبوبیت زیادی میان کاربران دارد.این نوع تصاویر در مقایسه با jpg از کیفیت یکسان و از حجم بیشتری برخوردارند.

  • تصاویر jpg
    این نوع تصاویر در مقایسه با تصاویر فرمت png از حجم کمتری برخوردار است و قابلیت فشرده سازی بیشتری‌اند که در سئو سایت می‌تواند مزیت بزرگی به حساب می‌آید. سایت‌های زیادی وجود دارند که تبدیل فرمت عکس‌ها را انجام می‌دهند و می‌توانند فرمت یک عکس را به فرمت دیگری تبدیل کنند. یکی از این سایت‌ها، سایت pictureresize.org

  • gif تصاویر
    از گیف بیشتر برای تصاویری که به صورت متحرک و انیمیشنی هستند استفاده می‌شود ه این دلیل که در مقایسه با دو فرمت قبلی از کیفیت پایین‌تری برخوردار است که برای تصاویر ثابت فرمت مناسبی نیست. این نوع فرمت یک مشکل دیگر هم دارد و آن‌هم این است که به نسبت فرمت‌های قبلی پشتیبانی از رنگ‌های کم تری دارد.

تصویر شما را درک می‌کند و در گوگل ایمیج عکس شما را مورد استفاده قرار می‌دهد که باعث می‌شود سایت شما کاربران زیادی وارد سایت شما شوند.

قرار دادن عکس در ابعادی متناسب

در زمانی که شما می‌خواهید عکسی را در سایت خود قرار دهید باید با توجه به صفحه سایت خود ابعاد مناسبی را انتخاب کنید. در وردپرس به راحتی می‌توان ابعاد عکس را تغییر داد، هن این امکان وجود دارد که اندازه و ابعاد عکس را تغییر دهید و هم اینکه نشانگر موس خود را به نقطه‌ی در گوشه‌ی عکس برده و آن را بزرگ و کوچک کنید.
البته این روش یک ایرادی دارد که عکس در ابعاد بزرگتر لود می‌شود ولی در ایعاد کوچک‌تری به نمایش گذاشته می‌شود در نتیجه بهتر است از نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ از قبل عکس خود را resize کنیم و بعد از آن، عکس را در وردپرس قرار دهید.

پیشنهاد آتوس :  لینک نوفالو چیست ؟ 

استفاده از تصاویر برای زیباتر شدن سایت

سایت‌های زیادی وجود دارند که از تصاویر گرافیکی برای زیبا تر شدن سایت خود استفاده می‌کنند. حتما برای شما پیش آمده است که وارد سایتی می‌شوید و header یا background سایت دارای تصویری بزرگ است که غیر مرتبط با مطلب که فقط برای زیبایی سایت مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تصاویر گرچه زیباسازی سایت را بر عهده دارند ولی حجم صفحه سایت شما را بالا می‌برند که باعث ایجاد دو مشکل تاثیر منفی بر روی سئو و دیر لود شدن صفحه سایت است.

 

Choose an image nameافزونه بهینه سازی عکس در وردپرس
بهینه سازی تصاویر علاوه بر بالا بردن سرعت سایت شما برای سئو سایت نیز مفید است. در وردپرس افزونه‌های بسیار زیادی وجودد دارند که با استفاده از آن‌ها به صورت آسان می‌توان بهینه سازی تصاویر را انجام داد.

افزونه‌های Smush it, resmush it و … برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس مناسب‌اند.
این افزونه یکی از محبوب‌ترین افزون‌های وردپرس است که با آن حجم عکس‌ها را کاهش می‌دهند و بهینه سازی تصاویر را انجام می‌دهند. این افزونه به شکل اتوماتیک حجم تصاویر را کاهش می‌دهد.

در این مقاله به طور کامل برای شما چگونگی بهینه سازی تصاویر و هدف اصلی بهینه سازی تصاویر توضیح داده شده است تا شما بتوانید به راحتی از آن برای سایت خود استفاده کنید. امیدوارم این مقاله کمک شایانی برای اینکه شما بتوانید بهینه سازی عکس را برای سایت مورد نظر خود انجام دهید و نتیجه مطلوبی را بگیرید، کند و همچنین سئوی خوبی را بتوانید با خواندن این مطلب انجام دهید.

پیشنهاد آتوس : وردپرس بهتر است یا جوملا ؟ 

سئو و بهینه سازی

بهینه سازی عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *